PlayStation Network: Herní svět na dosah ruky.

Playstation Network

Co je to PlayStation Network?

PlayStation Network (PSN) je online herní služba od Sony Interactive Entertainment. Spuštěna byla v roce 2006 a od té doby se stala nedílnou součástí herního světa pro miliony hráčů po celém světě. PSN umožňuje majitelům konzolí PlayStation připojit se k online světu, hrát hry s přáteli i s neznámými soupeři, stahovat hry, dema a další obsah z PlayStation Store a využívat streamovací služby jako Netflix nebo Spotify.

Co PSN nabízí?

Pro přístup k PSN je potřeba vytvořit si bezplatný účet PlayStation Network. S ním získáte přístup k základním funkcím PSN, jako je online hraní zdarma hratelných titulů, chatování s přáteli a stahování bezplatného obsahu. Pokud chcete využít vše, co PSN nabízí, je potřeba si předplatit PlayStation Plus.

PlayStation Plus

PlayStation Plus je placená služba, která vám odemkne plný potenciál PSN. S PlayStation Plus získáte každý měsíc přístup ke dvěma hrám zdarma, které si můžete zahrát po dobu trvání vašeho předplatného. Dále získáte exkluzivní slevy na hry a další obsah v PlayStation Store, možnost ukládat si herní pozice na online úložiště a přístup k exkluzivním beta verzím her.

Regiony PSN

PSN je rozdělena do několika regionů, přičemž Česká republika spadá pod region SIEE (Sony Interactive Entertainment Europe). To znamená, že hry a další obsah zakoupený na PlayStation Store v České republice bude fungovat pouze s účty PSN z regionu SIEE.

Ať už jste zkušený online hráč, nebo teprve začínáte, PlayStation Network vám má co nabídnout. Díky široké škále funkcí a služeb si na PSN přijde na své opravdu každý.

Hry online s přáteli

Svět videoher se už dávno neomezuje jen na hraní o samotě. PlayStation Network, online herní služba pro konzole PlayStation, otevírá dveře do světa sdílených herních zážitků s přáteli. Ať už dáváte přednost kooperativnímu hraní, kde s kamarády táhnete za jeden provaz, nebo raději poměřujete síly v kompetitivních kláních, PlayStation Network nabízí nepřeberné množství možností. Propojte se s přáteli online, utvořte skupinu a vrhněte se do akce v hrách nejrůznějších žánrů. Od akčních stříleček, přes sportovní hry až po závodní simulátory, na PlayStation Network si každý najde to své.

Komunikace je klíčem k úspěchu, a proto PlayStation Network umožňuje hlasový chat i textovou komunikaci přímo během hry. Díky tomu můžete s přáteli koordinovat taktiku, sdílet radost z vítězství nebo se jen tak pobavit. Ať už jsou vaši přátelé na druhé straně města nebo na opačném konci světa, PlayStation Network vám umožní sdílet společné herní zážitky a užít si zábavu naplno.

Filmy, hudba a další zábava

Svět PlayStationu není jen o hrách, ale otevírá dveře do světa zábavy. Díky PlayStation Network máš přístup k filmům, seriálům a hudbě. Půjč si nejnovější trháky nebo si užij klasiky z pohodlí gauče. Služba PlayStation Store nabízí širokou škálu filmů a seriálů k zapůjčení nebo zakoupení. Vyber si z různých žánrů, ať už máš chuť na akční jízdu, romantickou komedii nebo napínavý thriller. Pro milovníky hudby je tu Spotify. Poslouchej miliony skladeb, vytvářej si vlastní playlisty a objevuj novou hudbu. Stačí si jen propojit svůj účet Spotify s konzolí PlayStation. PlayStation Network a jeho online herní služba ti tak přináší komplexní zábavu pod jednou střechou.

PlayStation Plus - prémiové funkce

PlayStation Plus je placená online herní služba pro konzoli PlayStation, která odemyká svět online hraní na konzolích PS4 a PS5. Díky ní se můžete pustit do online bitev s přáteli a hráči z celého světa v hrách jako je FIFA, Call of Duty nebo Fortnite. Každý měsíc navíc získáte přístup ke dvěma hrám pro PlayStation 4 nebo PlayStation 5, které si můžete stáhnout a hrát, dokud vám platí předplatné. Pokud si chcete zahrát hry z katalogu PlayStation Plus Collection, potřebujete konzoli PlayStation 5 a aktivní předplatné PlayStation Plus. Služba PlayStation Plus je dostupná ve třech úrovních: Essential, Extra a Premium. Úroveň Essential nabízí základní funkce, jako je online hraní a hry měsíce. Úroveň Extra přidává katalog her pro PlayStation 4 a PlayStation 5. Úroveň Premium dále rozšiřuje nabídku o streamování her z konzole PlayStation, PlayStation 2 a PlayStation Portable, a také o časově omezené zkušební verze her. Ať už jste příležitostný nebo zapálený hráč, PlayStation Plus vám poskytne nezapomenutelné herní zážitky.

Slevy a exkluzivní obsah

Svět PlayStationu vám otevírá dveře do světa exkluzivních slev a obsahu. Jako člen PlayStation Plus si užíváte každý měsíc dva hry zdarma ke stažení, které vám zůstanou dostupné, dokud si platíte předplatné. Kromě toho získáváte přístup k exkluzivním slevám na hry a doplňky v obchodě PlayStation Store. Tyto slevy se často vztahují na nejnovější tituly a mohou dosahovat až 75 %. Díky tomu si můžete zahrát více her za méně peněz. PlayStation Plus vám také umožňuje stahovat hry na pozadí a automaticky instalovat aktualizace her a systému, i když je vaše konzole v režimu spánku. Díky tomu máte jistotu, že vaše hry budou vždy aktuální a připravené k hraní. Kromě herních titulů vám PlayStation Plus přináší i další výhody, jako je 100 GB cloudového úložiště pro vaše uložené pozice, exkluzivní obsah do her, jako jsou skiny a zbraně, a možnost vyzkoušet si vybrané hry ještě před jejich vydáním. PlayStation Plus je tak skvělou volbou pro všechny hráče na PlayStationu, kteří chtějí ze své konzole dostat maximum.

Bezpečnost a rodičovská kontrola

Síť PlayStation Network a online herní služba pro konzoli PlayStation kladou velký důraz na bezpečnost hráčů, obzvlášť těch nejmladších. Pro rodiče je k dispozici propracovaný systém rodičovské kontroly, který umožňuje nastavit limity a omezení pro jednotlivé uživatelské účty. Můžete tak například omezit čas strávený hraním her, nastavit denní limit útraty v obchodě PlayStation Store nebo zablokovat přístup k online funkcím a komunikaci s ostatními hráči.

Rodičovská kontrola umožňuje také spravovat seznam přátel a blokovat nevhodné uživatele. Pro větší bezpečnost vašich dětí doporučujeme probrat s nimi pravidla bezpečného chování online, jako je sdílení osobních údajů a komunikace s cizími lidmi.

Pro nastavení rodičovské kontroly se stačí přihlásit ke svému účtu PlayStation Network na konzoli nebo webových stránkách PlayStation. V sekci "Rodičovská kontrola" naleznete přehledné menu s možnostmi nastavení.

Kromě rodičovské kontroly PlayStation Network disponuje i dalšími bezpečnostními prvky, jako je dvoufázové ověření, které chrání váš účet před neoprávněným přístupem. Pravidelně také aktualizujte software konzole PlayStation, abyste měli jistotu, že používáte nejnovější bezpečnostní záplaty.

Budoucnost PlayStation Network

PlayStation Network, zkráceně PSN, se stalo synonymem pro online hraní na konzolích PlayStation. S miliony aktivních uživatelů po celém světě je PSN pulzujícím centrem herní komunity. Co ale přinese budoucnost této platformě?

Sony jasně naznačilo, že do PSN hodlá i nadále investovat a rozšiřovat jeho možnosti. Očekává se další integrace s chytrými telefony a dalšími zařízeními, čímž se PSN stane ještě dostupnějším.

Z hlediska her se dá očekávat, že Sony bude i nadále podporovat exkluzivní tituly pro PlayStation, které budou těžit z možností online hraní. Zároveň se spekuluje o větším důrazu na cloudové hraní, které by mohlo v budoucnu hrát v rámci PSN významnou roli.

Důležitým aspektem budoucnosti PSN je také bezpečnost. S rostoucím počtem uživatelů a online hrozeb bude Sony muset i nadále investovat do robustních bezpečnostních opatření, aby ochránilo data a soukromí svých uživatelů.

Budoucnost PlayStation Network se zdá být slibná. S pokračující podporou Sony a rostoucí herní komunitou se PSN pravděpodobně stane ještě důležitější součástí herního světa.