Malý obr mezi počítači: Apple Mac mini válí v sekci elektro

Mac Mini

Malý rozměr, velký výkon

V dnešní uspěchané době se čím dál častěji setkáváme s potřebou kompaktních a zároveň výkonných zařízení. Ať už se jedná o chytré telefony, notebooky nebo třeba fotoaparáty, miniaturizace jde ruku v ruce s nárůstem výkonu. Moderní technologie umožňují vměstnat do malých rozměrů neuvěřitelnou sílu, která nám usnadňuje každodenní život. Výkonné procesory, grafické karty a operační paměti s vysokou kapacitou už nejsou výsadou pouze rozměrných stolních počítačů. Díky tomu si můžeme užívat plynulý chod aplikací, hraní her na vysoké detaily nebo streamování videa ve vysokém rozlišení i na zařízeních, která se nám vejdou do kapsy.

Elegantní design pro každý stůl

Naše elegantní kolekce je navržena tak, aby ladila s jakýmkoli stylem a dodala vašemu stolování nádech luxusu. Ať už pořádáte večeři pro přátele, rodinnou oslavu nebo si jen chcete zpříjemnit všední den, naše produkty pozvednou vaše stolování na novou úroveň. Vyrobeno z prvotřídních materiálů, jako je leštěná nerezová ocel, křišťálové sklo a jemný porcelán, každý kus je pastvou pro oči a potěšením pro použití. Jemné linie, nadčasové tvary a precizní zpracování zaručují, že naše kolekce bude ozdobou vašeho stolu po mnoho let. Objevte krásu detailu a dopřejte si luxusní zážitek z každého jídla.

Výkonný procesor Apple M1/M2

Apple procesory řady M1 a M2 přinesly revoluci do světa počítačů Mac. Tyto čipy, založené na architektuře ARM, se vyznačují vysokým výkonem a energetickou efektivitou. Díky integraci CPU, GPU a dalších komponent na jeden čip dosahují Macy s procesory M1/M2 působivé rychlosti a výdrže baterie.

Procesor M1, představený v roce 2020, znamenal pro Apple zásadní krok. Jeho 8jádrové CPU a až 8jádrové GPU přinesly skokový nárůst výkonu v porovnání s předchozími Macy s procesory Intel. Následník, procesor M2, posouvá laťku ještě výš. Nabízí vylepšené CPU s až 10 jádry, výkonnější GPU s až 38 jádry a podporu pro rychlejší paměti.

Uživatelé oceňují na procesorech M1/M2 především jejich rychlost, plynulost a dlouhou výdrž baterie. Aplikace se spouští okamžitě, multitasking je bezproblémový a náročné úkoly, jako je střih videa nebo hraní her, zvládají Macy s těmito procesory s lehkostí.

Plynulý chod macOS Ventura

macOS Ventura přináší řadu vylepšení pro plynulejší a efektivnější práci. Systém je optimalizovaný pro nejnovější Macy s čipy Apple silicon, ale i starší počítače Mac poběží svižněji.

Mezi klíčové novinky patří Stage Manager, nástroj pro lepší organizaci oken a přepínání mezi aplikacemi. Díky němu se můžete soustředit na aktuální úkol a mít po ruce vše potřebné. Spotlight umožňuje rychlejší vyhledávání souborů a informací, ať už na počítači nebo na webu.

Vylepšení se dočkaly i nativní aplikace jako Mail a Safari. Mail nabízí pokročilé vyhledávání a možnost naplánovat odeslání e-mailu. Safari se pyšní rychlejším načítáním stránek a nižší spotřebou energie.

macOS Ventura je k dispozici zdarma pro všechny kompatibilní Macy.

Široká škála konektivity

Moderní zařízení se dnes chlubí širokou škálou možností připojení. Pryč jsou doby, kdy byl jediným způsobem, jak dostat data do zařízení a ven, kabel. Dnes máme k dispozici Bluetooth pro rychlé bezdrátové spojení s krátkým dosahem, ideální pro sluchátka nebo chytré hodinky. Pro větší dosah a stabilitu je tu Wi-Fi, která umožňuje připojení k internetu a sdílení souborů v rámci domácnosti nebo kanceláře. NFC, neboli Near Field Communication, zase umožňuje bezdrátové platby a párování zařízení pouhým dotykem. A nesmíme zapomenout na mobilní data, která nám dávají svobodu být online prakticky kdekoli. Tato rozmanitost konektivity nám umožňuje využívat naše zařízení naplno a být neustále ve spojení se světem.

Ideální pro domácnosti i firmy

Naše produkty se skvěle hodí jak do domácností, tak i pro firmy všech velikostí. Rodiny ocení zejména snadnou obsluhu a bezpečnost, zatímco firmy potěší vysoký výkon a spolehlivost. Díky široké škále modelů si vybere opravdu každý, ať už hledá jednoduché řešení pro občasné použití, nebo sofistikovaný systém pro náročné operace.

Naše produkty se pyšní moderním designem, který zapadne do každého interiéru. Intuitivní ovládání zvládne opravdu každý a díky pokročilým funkcím ušetříte čas i peníze. Ať už jste doma, nebo v práci, naše produkty vám usnadní život a zpříjemní den.

Cena a dostupnost Macu mini

Mac mini s procesorem M2 a M2 Pro je k dispozici na webových stránkách Apple a u autorizovaných prodejců Apple.

Základní model Macu mini s čipem M2 začíná na ceně 17 990 Kč. Tato konfigurace nabízí 8jádrový procesor, 10jádrový grafický procesor a 256GB SSD úložiště.

Pro náročnější uživatele je k dispozici Mac mini s čipem M2 Pro. Ten startuje na ceně 35 990 Kč a nabízí 10jádrový procesor, 16jádrový grafický procesor a 512GB SSD úložiště.

Obě varianty Macu mini si můžete dále nakonfigurovat s ohledem na vaše potřeby. Můžete si zvolit větší kapacitu SSD úložiště, více paměti RAM a další doplňky.

Před nákupem doporučujeme porovnat ceny u různých prodejců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: elektro

Autor: Zuzana Polomská

Tagy: mac mini | počítač apple mac mini